Достапни линкови

Атина: Серија бомбашки напади во Атина


Непознати напаѓачи изутрината извршиле серија бомбашки напади во Атина. Нападнати се три филијали на грчката Национална банка и на Сити банк и две општински канцеларии на владејачката партија Нова демократија.Во експлозиите нема жртви, но причинета е материјална штета на објектите. Засега никој не ја превзеде одговороност за нападите.
XS
SM
MD
LG