Достапни линкови

Москва: Посета на либискиот лидер Моамер ел Гадафи


Либискиот лидер Моамер ел Гадафи денеска во Москва ја започнува три дневната посета на Русија. Се очекува тој да го понуди пристаништето Бенгази за користење на руската морнарица.
XS
SM
MD
LG