Достапни линкови

Берлин: Затворен најстариот патнички аеродром во светот


Најстариот патнички аеродром во светот Берлинскиот Темплхоф е затворен поради економски причини. Темпелхоф преставуваше своевиден воздушен лифт кој помогна за преживување на Западен Берлин за време на советската блокада 1948 – 49 година.
XS
SM
MD
LG