Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс следната недела на турнеја низ Блискиот Исток


Државниот скретар на Соединетите Американски Држави Кондолиза Рајс идната недела ке отпатува на Блискиот исток на раговори за мировниот процес со Палестинците и Израелците. Стејт Департментот вчера соопшти дека заминувањето на Рајс е планирано за во среда ден по одржувањето на американските претседателски избори. Таа покрај Израел и Западниот Брег ке ги посети и Јордан и Египет.
XS
SM
MD
LG