Достапни линкови

Мароко: 32 лица осудени поради регрутирање доброволци за борбите во Ирак


Анти терористичкиот суд во Мароко вчера осуди 32 лица на казна затвор поради регритурање на добрволци за борба во Ирак. Како што јавуваат агенциите двајца од се осудени на 12 години затвор а на другите казните им се движат од 2 до 8 години. Според обвинителството обвинетите биле дел од мрежата за регрутирање војници и нелегално престојувале во Алжир.
XS
SM
MD
LG