Достапни линкови

Ашам: Индиските власти ги обвинуваат исламистите за експлозиите во кои загинаа 50 луѓе


Најмалку десет бомби експлодирале денеска во индиската североисточна држава Ашам при што загинале пеесетина луѓе, соопшти полицијата, додавајќи дека досега никој не ја презел одговорноста за најновата серија напади во овој дел на Индија. За поранешните слични напади, индиските власти ги обвинуваа исламиститеод соседниот Бангладеш.
XS
SM
MD
LG