Достапни линкови

Минск: Белорусија преговара со ММФ за парична помош поради глобалната економска криза


Белорусија обелодени дека преговара со Меѓународниот монетарен фонд за заем од две милијарди долари за заштита од глобалната економска криза. Претставник на Централната банка на Белорусија прецизира дека не станува збор за ургентен кредит, туку за своевидна превентивна мерка.
XS
SM
MD
LG