Достапни линкови

Москва: Викендов средба меѓу претседателите на Ерменија и Азербејџан


Претседателите на Ерменија и на Азербејџан, во престојниот викенд ќе се состанат во Москва на разговори за долго-годишниот конфликт околу Нагорно Карабах. Домаќин на средбата ќе биде рускиот претседател Дмитриј Медведев, соопшти Кремљ.
XS
SM
MD
LG