Достапни линкови

Москва: Руската Дума одобри распоредување на руски војници во Абхазија и Јужна Осетија


Руската Дума денеска ги ратификува договорите со грузиските отцепени републики Абхазија и Јужна Осетија, за распоредувањето на руските војници. Според договорите, предвидено е во Абхазија и во Јужна Осетија да бидат стационарани по 3 илјади и 800 руски војници.
XS
SM
MD
LG