Достапни линкови

Скопје: Рекордно поефтинување на бензините


Бензините од ноќеска на полноќ се поевтини за седум, а дизел горивата за 5,5 денари за литар. Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика новата цена на ЕУРОСУПЕР-98 е 59 денари, а дизелот чини 54,5 денари за литар.
XS
SM
MD
LG