Достапни линкови

Скопје: Собранието продолжува да расправа за изборниот законик


Македонското Собрание денеска ќе ја продолжи 27-та седница на која се дебатира за амандманите по Предлог законот за изменување и дополнување на Изборниот законик. Пред почетокот на расправата вчера пратениците од ДПА соопштија дека нема да ги поддржат измените бидејќи сметаат оти некои од нив излегуваат надвор од рамките на постигнатиот консензус на лидерската средба.
XS
SM
MD
LG