Достапни линкови

Дамаск: Сиријската влада го осуди нападот на американските сили на сиријско-ирачката граница


Сиријската влада го осуди како агресија нападот на американските сили изведен со хеликоптери во Сирија при што биле убиени, како што е соопштено во Дамаск, осуммина цивили. Прецизирано е дека нападот се случил во близина на сириската граница со Ирак. Соединетите држави досега не излегоа со официјално соопштение во врска со овој инцидент.
XS
SM
MD
LG