Достапни линкови

Кабул: Осум авганистански цивили загинаа во напад на меѓународните сили


Најмалку осум авганистански цивили загинале во воздушниот напад на меѓународните сили во централниот дел на земјата, јавуваат агенциите. Се наведува дека до ова дошло откако талибанците извршиле напад врз едно градилиште по што меѓународните сили го бомбардирале местото.
XS
SM
MD
LG