Достапни линкови

Исламабад: Пакистанските трупи убиле осуммина Талибанци


Пакистанските трупи убиле осумина талибанци соопштија локалните власти. Судирите се случиле во северозападен Пакистан, еден ден откако пакистанската армија соопшти дека ја превзеле контролата врз стратешкото место Лои Сам.
XS
SM
MD
LG