Достапни линкови

Техеран: Девет лица повредени во земјотрес во Иран


Иранските власти соопштија дека 9 лица се повредени во земјотресот кој вчера го погоди иранското пристаниште Конг.Директорот на локалната канцеларија за вонредни ситуации соопшти дека овој земјотрес е дел од серијата земјотреси кој во последниве неколку месеци го зафатија Заливското крајбежје.
XS
SM
MD
LG