Достапни линкови

Казакстан: Берлускони во посета на Казакстан


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска од Пекинг, треба да допатува во Казахстан. Предвидени се разговори со претседателот Нурсултан Назарбаев за заедничките проекти за експлоатација на нафта.
XS
SM
MD
LG