Достапни линкови

Барцелона: Експлозија на бомби на две железнички станици во северна Шпанија, нема жртви


Во две железнички станици во Баскија, на северот на Шпанија, изутрината експлодирале бомби, но нема жртви, а е причинета поголема материјална штета. Засега никој не ја презел одговорноста за експлозиите.
XS
SM
MD
LG