Достапни линкови

Виена: ОПЕК го намали производството на нафта


Членките на ОПЕК, на состанокот во Виена, се договорија да го намалат производството на нафта за милион ипол барели дневно, со цел да биде запрен натамошниот пад на цената на нафтата. Соединетите Држави ја осудија ваквата одлука, оценувајки ја како анти-пазарна.
XS
SM
MD
LG