Достапни линкови

Виена: ОПЕК донесе одлука за намалување на производството на нафта


Земјите членки на ОПЕК денеска во Виена донесоа одлука за едномесечено намалување на продукцијата на нафта за милион ипол барели дневно. Тоа всушност би требало да биде првиот чекор во запирањето на остриот пад на цените на нафтата. Барелот во јули годинава чинеше над сто четириесет и седум долари, а сега се продава за шеесет и седум долари.
XS
SM
MD
LG