Достапни линкови

Вашингтон: На Ирак не му е потребна помош од Иран


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека на Ирак не му е потребна помош од Иран во одбраната на сопствените интереси. Нејзиниот коментар доаѓа откако Иран го обвини Вашингтон дека со пактот за останување на американските сили во Ирак до две илјади и единаесетата година, го продолжува ограбувањето на таа земја.
XS
SM
MD
LG