Достапни линкови

Свет: Берзите бележат пад


Берзите во Европа и во Азија денеска забележаа пад од неколку проценти поради страхувањата од глобална рецесија, јавуваат агенциите. До ова доаѓа во моментот кога во Пекинг се одржува состанок на лидери од над четириесет земји од Азија и Европа, посветен на финасиската криза во светот. На дводневниот самит се разговара за конкретните чекори за справување со проблемот со кој се соочи светската економија.
XS
SM
MD
LG