Достапни линкови

Тбилиси: Грузија обвинува дека Русија се подготвува за нови провокации


Грузија денеска соопшти дека Русија распоредила 2 илјади дополнителни војници во Јужна Осетија и оти се подготвува за нови провокации. Портпаролот на грузиското министерство за внатрешни работи, Шота Утиашвили изјави на прес конфоеренција во Тбилиси дека Русија има околу 7 илјади војници во Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG