Достапни линкови

Багдад: Најмалку 11 лица загинале во експлозија на бомба


Најмалку 11 лица загинале во денешната експлозија на бомба во центарот на Багдад. Според полицијата, цел на нападот бил конвојот возила на Министерството за труд и социјала.
XS
SM
MD
LG