Достапни линкови

Брисел: 4,5 милијарди долари за обнова на Грузија


Меѓународните донатори доделија 4 и пол милијарди долари за обнова на Грузија по неодамнешниот конфликт со Русија. Со оваа цифра се надминати нашите очекувања и ваквата поддршка нема да ја заборавиме, изјави грузискиот премиер Ладо Гургенидзе, по еднодневната донаторска конференција во Брисел.
XS
SM
MD
LG