Достапни линкови

Вашингтон: Се очекува рекордно висок одзив на изборите во САД


Одзивот на гласачите на претседателските избори во Сединетите Држави кои ќе се одржат на 4 ноември би можел да биде рекордно висок. Ова е заклучокот на извештајот кој го направи Пју Центарот во Вашингтон. Извештајот е изработен врз основа на истражувањата на теренот, предвременото гласање и регитрацијата за гласање. Во Пју центарот изразуваат загриженост дека големиот притисок на избирачите би можел да предизвика пад на системот.Последните анкети покажуваат дека демоктарскиот андидат Барак Обама води со 10 проценти во однос на републиканецот Џон Меккејн.
XS
SM
MD
LG