Достапни линкови

Вашингтон: Првиот самит за финансиската криза на 15 ноември


Првиот самит за финансиската криза во светот ќе биде одржан на 15 ноември во Вашингтон, соопшти портпаролката на Белата куќа, Дана Перино. Таа најави дека на самитот ќе дојдат лидерите на најразвиените земји на светот, како и водечките еконмии во развој како Кина, Индија и Бразил. За потребите акциите да се координираат на светско ниво разговараа и претставниците на Европската Унија на минатонеделниот самит. Домаќин на самитот ќе биде американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG