Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 11 лица загинале во судри во долината Сват во Пакистан


Во судири кои избувнале по напад на милитанти врз конвој на безбедносни сили во долината Сват во Пакистан загинале најмалку 11 лица, е соопштено во Исламабад. Од нив петмина се војници. Оваа долина во последно време е место на судири меѓу милитанти поврзани со талибанското движење и безбедносните сили на Пакистан.
XS
SM
MD
LG