Достапни линкови

Скопје: Предог резолуцијата за името последна точка на дневниот ред на седницата на Собранието


Предлогот на резолуцијата за решавање на спорот со името е ставена на дневниот ред на утрешната собраниска седница но како последна 12 точка. Претседателот и премиерот по минатонеделната координација не го утврдија заеднички став за последниот пакет идеи на медијаторот Нимиц и најавија нова средба за неделава.
XS
SM
MD
LG