Достапни линкови

Ереван: Рускиот претседател Медведев пристигна во посета на Ерменија


Рускиот претседател Дмитри Медведев пристигна во во Ереван. За време на дводневната посета на Ерменија, Медведев ќе оствари средба со претседателот Серж Саркисиан. разговорите ќе бидат фокусирани врз трговската и енергетска соработка и ситуацијата на Кавказот по руско грузискиот конфликт во Август Годинава.
XS
SM
MD
LG