Достапни линкови

Анкара: Почнува судскиот процес против 86 лица за обид за соборување на владата на Ердоган


Во Турција денеска почнува судскиот процес против 86 лица, обвинети за обид за соборување на Владата на премиерот Реџеп Таип Ердоган. Меѓу нив има офицери, припадници на некои партии и новинари, обвинети за планирање политички убиства, бомбашки напади и предизвикување нереди кои би довеле до соборување на владејачката партија на премиерот Ердоган.
XS
SM
MD
LG