Достапни линкови

Киев: Тимошенко повика на обединување на ривалските партии, формирање влада и одлагање на изборите


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко ги повика ривалските политички партии да се обединат и да формираат нова влада, со цел да ја заштитат Украина од светската финансиска криза. Во телевизиското обраќање Тимошенко се заложи и за одлагање на предвремените парламентарните избори, закажани за декември.
XS
SM
MD
LG