Достапни линкови

Ереван: Рускиот претседател Медведев во посета на Ерменија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска ја почнува дво-дневната посета на Ерменија. Разговорите во Ереван ќе бидат фокусирани врз трговска и енергетска соработка, ситуацијата на Кавказот.
XS
SM
MD
LG