Достапни линкови

Кабул: Убиени 20 милитанти во битката западно од Кабул, соопшти НАТО


НАТО силите во Авганистан соопштија дека убиле 20-тина милитанти во дводневната битка западно од Кабул. Во акцијата била повикана и воздушна подршка, откако војници на НАТО биле нападнати од бунтовниците.
XS
SM
MD
LG