Достапни линкови

Исламабад: Пакистански авион бомбардираше тренинг кампови и бункери


Пакистански воен авион бомбардираше тренинг кампови и бункери на Талибанските милитанти, соопштија локалните власти. Во акцијата биле убиени над 60 милитанти. Овој број како што пишува во соопштението би можел да биде и поголем, бидејки сеуште сите тела не биле извлечени од пештерите.
XS
SM
MD
LG