Достапни линкови

Кабул: Најмалку 60 милитанти убиени во северозападниот дел на Авганистан


Пакистанската армија вчера соопшти дека најмалку 60 милиотанти се убиени во офанзивата на севозападот на земјата. Офанзаивата започнала откако војниците го пронашле кинескиот инџинер кој заедно со својот колега беше киднапиран од талибанците. Акцијата за спасување на другиот инжињер е во тек.
XS
SM
MD
LG