Достапни линкови

Вашингтон: САД и Ирак постигнале договор за идното присуство на американските трупи во Ирак


Американски и ирачки претставници постигнале начелен договор за идното присуство на американските трупи во Ирак. Портпарол на Пентагон изјави дека владите на двете земји го разгледале нацрт-договорот, со кој треба да се утврди легална основа за распоредувањето на американските војници во Ирак откако ќе истече мандатот на Обединетите Нации на крајот од годинава.
XS
SM
MD
LG