Достапни линкови

Москва: Венецуела планира да купи воена опрема од Русија


Венецуела планира да купи тенкови и други воени возила, авиони и хелкоптери од Русија, изјави генерал Џесус Гонзалес по разговорите со рускиот шеф за федерална безбедност Николаи Патрушев. Русија со претседателот на Венецуела Уго Чавез, од 2005-та досега, склучи договори за продажба на оружје во вредност од над 4 милјарди долари.
XS
SM
MD
LG