Достапни линкови

Виена: ОПЕК ќе одржи министерски состанок поради падот на цената на нафтата


ОПЕК соопшти дека ќе одржи посебен министерски состанок на 24-ти овој месец во Виена, откако цената на нафтата падна на 67 долари за барел. Во јули годинава, нафтата се продаваше за околу 150 долари за барел.
XS
SM
MD
LG