Достапни линкови

Париз: Француската влада одобри план од 360 милијарди евра за спас на банките


Француската влада денеска го одбрила планот, вреден 360 милијарди евра, за спасување на банките од банкрот и за деблокирање кредитниот пазар. Двата дома на францускиот парламент итно го одобрија планот на претседателот Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG