Достапни линкови

Њујорк: Нафтата денеска се продаваше за најниска цена во изминативе 14 месеци


Нафтата денеска се продаваше за најниска цена во изминативе 14 месеци поради лошите економски вести од Соединетите Држави кои го потикнуваат стравот од стопанско забавување. Нафтата се продаваше за 71,56 долари за барел што е половина од рекордната цена во јули годинава.
XS
SM
MD
LG