Достапни линкови

Белград: Проблемите на Србија со Македоија и Црна Гора не смеат да бидат трајни, вели Тадиќ


Претседателот на Србије Борис Тадиќ изјави дека проблемите кои Србија во моментов ги има са Црна Гора и Македонија поради нивното признавање на Косово не смеат да бидат трајни бидејки Србија сака најдобри можни односи со своите соседи. Тадиќ во интервју за Вечерни новости изјави дека било какво антицрногорство или антисрпство, не само дека е бесмислено во историјски контекст, туку е и опасно.
XS
SM
MD
LG