Достапни линкови

Астана: Милошоски на средба со рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров


Шефот на македонската дипломатија Антонио Милошоски денеска во Астана ке се сретне со својот руски колега Сергеј Лавров. Милошоски инаку во Казахстан учествува на министерската конференција на преставници од 20 земји наречена Заеднички свет Прогрес низ различности.
XS
SM
MD
LG