Достапни линкови

Баку: Сегашниот претседател Илхам Алиев убедливо победи на претседателските избори во Азербеџан


Според првичните резултати од претседателските избори во Азербеџан, досегашниот претседател Илхам Алиев ќе остане и понатаму на функцијата. Тој според досегашните резултати убедливо победил, освојувајќи повеќе од 80% од гласовите.
XS
SM
MD
LG