Достапни линкови

Торонто: Конзервативната партија во водство во предвремените избори во Канада


Во Канада се одржаа предвремени парламентарни избори на кои, според очекувањата, победи владејачката Конзервативна партија на премиерот Стивен Харпер. Тој ги свика изборите со цел да добие мнозинство во парламентот, но според првичните резултати, Харпер повторно ќе има само со можност да формира малцинска влада.
XS
SM
MD
LG