Достапни линкови

Вашингтон: Последна јавна дебата меѓу Мекејн и Обама


Републиканецот Џон Мекејн и демократот Барак Обама денеска ќе се соочат во нивната трета и последна јавна дебата пред претседателските избори во Соединетите држави закажани за четвртти идниот месец. Според последните анкети на Њујорк Тајмс, Обама има четиринаесет проценти предност пред Мекејн.
XS
SM
MD
LG