Достапни линкови

Брисел: Светската финансиска криза тема на состанокот на лидерите на ЕУ


Лидерите на Европската унија денеска во Брисел ги започнуваат дводневните разговори посветени пред се на глобалната финансиска криза, односно на плановите за спасување на банкарскиот систем во еврозоната. Ќе се разговара и за тоа дали да продолжат разговорите за постигнување нов партнерски договор со Русија кои беа суспебдирани по руската воена интервенција во Грузија.
XS
SM
MD
LG