Достапни линкови

Брисел: Украинскиот премиер Јулија Тимошенко на средби во Европската Унија


Украинскиот премиер Јулија Тимошенко денеска е во Брисел на разговори со претседателот на Европската комисија Жозе Мануел Барозо и еврокомесарот Хавиер Солана. На дневен ред е ситуацијата во Украина откако Тимошенко го отфрли декретот на претседателот Виктор Јушченко за свикување предвремени парламентарни избори во таа земја.
XS
SM
MD
LG