Достапни линкови

Исламабад: Најмалку 28 Талибанци убиени во судири со пакистанските сили


Пакистанските власти соопштија дека во најмалку 28 талибанци биле убиени во последните судири со безбедносните сили. Вооружените престрелки се случиле во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG