Достапни линкови

Неив: Едно лице загинало, а 11 се повредени во експлозија на две бомби во Колумбија


Во експлозија на бомба која била поставена од колумбиските бунтовници во два хотелa во градот Неив загинал еднo, а повредени се 11 лица. Полицијата соопшти дека се работи за терористички напад за кој одговорноста ја има терористичката организација ФАРК.
XS
SM
MD
LG