Достапни линкови

Подгорица: Приведени 28 лица кои учествувале на протестот поради признавањето на Коово


Црногорската полиција соопшти дека привела 28 лица кои учествувале на протестниот митинг на опозицијата поради признавањето на Косово од стрна на Црна Гора. Вкупно 38 лица со полесни повреди синока биле примени во Ургентниот центар во Подгорица. Според најавите, полицијата нема да дозволи да се одржи уште еден митинг кој беше закажан за 16 октомври.
XS
SM
MD
LG